September 25, 2021

dRŽAVNO PRVENSTVO 2021

Minuli vikend je v Ljutomeru potekalo državno prvenstvo za rekreativce in veterane v namiznem tenisu. Zelo dobro so se odrezali tudi namiznotenisači Namiznoteniškega kluba Tempo Velenje. Domov so prinesli kar štiri naslove državnih prvakov, med posamezniki je bil v kategoriji od 40 do 50 let, najboljši Tadej Vodušek, v kategoriji nad 65 let je zmagal Alfred Vodušek. Naslov državnega prvaka pa sta si med dvojicami priigrala tudi dva para, od 50 do 60 let sta bila najboljša Zoran Gajšek in Ivanom Zera, v kategoriji dvojic od 40 do 50 let pa Tadej Vodušek in Kristjan Ludvik iz Izole. Drugo mesto v kategoriji posameznikov od 50 do 60 let je osvojil Ivan Zera, v kategoriji do 40 let je tik pod vrhom na drugem mestu pristal Jure Pejovnik. Tretje mesto sta v konkurenci dvojic osvojila še oče in sin, Janez in Jure Pejovnik. S štirimi prvimi mesti in naslovi državnih prvakov ter z dvema drugima in enim tretjim mestom je bil Namiznoteniški klub Tempo Velenje najuspešnejši slovenski namiznoteniški klub na državnem prvenstvu rekreativcev in veteranov. Zelo dobro so se veterani in rekreativci Namiznoteniškega kluba Tempo Velenje odrezali tudi na ekipnem državnem prvenstvu za veterane in rekreativce v namiznem tenisu, ki je potekalo v soboto, 18. septembra v športnem centru Dolgi most v Ljubljani. Tam je v kategoriji nad 60 let skupaj s Slavkom Kovačem tretje mesto osvojil Fredi Vodušek. V kategoriji do 60 let pa sta na četrtem mestu pristala sin in oče, Jure in Janez Pejovnik. V tolažilni skupini je bil skupaj z Dejanom Fridrihom najboljši Matevž Žgank.