25. junij - 2. julija, 2022

Evropsko prvenstvo v namiznem tenisu za veterane in veteranke

Velik uspeh Tadeja Voduška

Konec junija in v začetku julija (25.6 do 2.7. 2022) je bilo v Riminiju v Italiji organizirano 14. Evropsko prvenstvo za veterane v namiznem tenisu. Tekmovanja se je udeležilo okoli 3000 tekmovalcev iz več kot 40 držav Evrope. Na tekmovanju so nastopili tudi trije člani – veterani NTK Tempo iz Velenja: Doris Lesnik, Alfred Vodušek in Tadej Vodušek. Doris Lesnik (v kategoriji nad 40 let) se je uvrstila med 16 v posamični konkurenci. Fredi Vodušek (kategoriji 65 do 70 let) se je (nastopil je poškodovan) med posamezniki uvrstil med 128 najboljših, med dvojicami skupaj z Ivico Sklizovićem pa med 64 najboljših. Izjemno dober rezultat pa je dosegel Tadej Vodušek (v kategoriji od 40 do 45 let), ki je se je med posamezniki uvrstil med 64 najboljših, v dvojicah skupaj z Belgijcem Cedricom Merchezom pa je osvojil bronasto medaljo. Za v finale sta Merchez in Vodušek izgubila tekmo (2:3 – 8, 5, 8, -7, -9) s Čehoma Jiri Grafom in Ivanom Karabecem, ki sta v finalu gladko s 3:0 premagala Poljaka (Daniel Artur in Maciej Rakowicz) in osvojila prvo mesto. Vsi rezultati so vidni na spletni povezavi prvenstva: www.evc.2022.it. Bron je največji uspeh Slovenca na tem evropskem prvenstvu in daleč največji uspeh Tadeja Voduška, ki je bil edini amater med zadnjimi šestnajstimi igralci med dvojicami. Tadej Vodušek je tretji Slovenec, ki je uspel na evropskem prvenstvu v namiznem tenisu za veterane osvojiti medaljo: pred tem sta medalji osvojila Edo Vecko in Bojan Pavič. Dak

Povezava do rezultatov na evropskoem tekmovanju je tukaj

Povezava do članka na NTZS je tukaj

Povezava do članka na Belgiskih kolegov je tukaj

Osvojena medalja Tadeja Voduška

Igre parov, kjer sta bila zelo uspešna Ivica Sklizović in Alfred Vodušek z uvrstitvijo med 64 najboljših parov prvenstva

Tadej in Alfred Vodušek

Podelitev medalj Tadej Vodušek z odličnim 3 mestom v Paru z Cédric Merchez (Belgija)

Velenje je imelo kar tri predstavnike na EVC Rimini 2022 od leve Tadej Vodušek, Doris Lesnik in Fredi Vodušek

tekma za medaljo proti Dohnál (HUN) in Póstfaia (FIN)