April 09, 2022

Državno prvenstvo v namiznem tenisu za veterane in veteranke

V soboto, 9. aprila 2022 je v Ljubljani potekalo Državno prvenstvo v namiznem tenisu za rekreativce in veterane. Turnirja se je udeležilo več sto tekmovalcev iz celotne Slovenije, med njimi dvanajst iz NTK Tempo Velenje. Tekmovanje namiznoteniških veteranov je prineslo obilo zanimivih in zagrizenih dvobojev in še enkrat več dokazalo, da lahko namizni tenis uspešno igrajo tudi ljudje, ki niso več najmlajši. Med moškimi do 39 let je tretje mesto osvojil Jure Pejovnik (Velenje), med moškimi od 40 do 50 let je tretje mesto osvojil Tadej Vodušek (Velenje). V kategoriji od 65 do 70 je drugo mesto osvojil Alfred Vodušek (Velenje). Med moškimi dvojicami do 40 let sta Jure Pejovnik (Velenje) – Marko Avberšek (Šoštanj) osvojila tretje messto. Med moškimi dvojicami od 40 do 50 let sta slavila Tadej Vodušek – Gregor Zafoštnik, med dvojicami v starosti od 50 do 60 let sta tretje mesto osvojila Ivan Zera – Zoran Gajšek (Velenje). Med dvojicami starimi od 65 do 70 let sta slavila Alfred Vodušek (Velenje) – Ivica Sklizović (Ptuj). Med mešanimi dvojicami sta tretje mesto osvojila Ivan Zera – Klavdija Grobelešek (Velenje). Ob podelitvi medalj so podelili tudi priznanja za najboljše udeležence tekmovanja NTZS v računalniški lestvici, kjer sta Jure Pejovnik (do 40 le) in Alfred Vodušek (od 65 do 70 let) osvojila prvo mesto, med tem ko sta v ženskih dvojicah Petra Majerič in Klavdija Grobelšek osvojili tretje mesto.